BURGUNDY Wine Collection
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש

Simon Bize

 

זה כבר עשרות שנים שסימון ביז נחשב בעיני רבים ליקב הטוב ביותר בסביני לה בון. אבל הסיפור הזה מתחיל אי שם בשנת 1880, עת סימון ביז הראשון אוחז במספר אדמות בכפר. זוהי תקופה חקלאית קשה, לא ממוכנת כלל, וכל העבודות באשר הן נעשות ביד. בנו, סימון גם הוא, לוקח את המושכות ב 1918, ובתקופה שבין שתי מלחמות עולם מצליח לרכוש אדמות ולצייד את היקב על מנת להקל על העבודה ואף מתחיל לבקבק בעצמו חלק מיינות היקב. בשנת 1950 מועבר היקב לדור הבא, סימון שלישי ברציפות, אשר עתיד לעשות את פריצת הדרך. הוא קונה אדמות, ובהיותו יינן מוכשר מאין כמותו, הוא מאמין ביכולותיו ומחליט להעלות את אחוזי הביקבוק, ובעיקר, למכור את יינותיו באופן עצמאי. הוא טווה את רשת מערכת היחסים כורם-לקוח והשמועה על יינותיו האיכותיים לא מאחרת להתפשט. סימון השלישי לבית ביז משאיר אחריו שטח כרמים גדול יותר, ומוניטין משמעותי עוד יותר.

בשנת 1972 החליף אותו פאטריק, בנו. עם ידע אדיר שירש ממאה שנות ניסיון משפחתי, ועם מורים כמו רמונה הסבא, אובר דה וילן, הובר דה מונטי והנרי ז'אייה, יינותיו של פאטריק ביז נסקו מעלה וכיום הם שייכים לאותה קבוצה קטנה ואיכותית שבזכותה שמם של יינות בורגון יצא למרחקים.

העבודות בכרם וביקב לא נעשות תחת נוסחה כלשהי והפילוסופיה המנחה היא זרימה לפי הדרישה של הטבע. כמו בכל היקבים ברמה הזו, כל התהליכים טבעיים, היבולים נמוכים והכורמות עצמה היא זו השומרת על בריאות הגפנים והפרי.
ביז הוא אחד מאותם יקבים הדוגלים בתסיסה באשכולות שלמים. האחוזים משתנים בהתאם לבציר ובהתאם לאיכות הפרי, שחייב להגיע להבשלה פנולית מלאה. בשילוב עם ויניפיקציה עדינה וטבעית - תסיסות ספונטניות, דריכת ענבים ברגליים, שימוש בחביות ישנות – מתקבלים יינות עדינים, אלגנטיים, מלאי רעננות, מאוזנים להפליא ובעלי נשמה בורגונית מובהקת.
ליקב 22 הקטר הפרוסים ברובם המכריע על פני כרמים, אדומים ולבנים, בסביני-לה-בון.
אחותו של פאטריק ביז היא מריאל גריבו... אשתו ושותפתו לעבודה של אטיין גריבו... - משפחה בורגונית שורשית, ויינות שיעלו חיוך רחב על פניהם של רבים מאיתנו. למזוג כוס, לשקוע בכורסא ולצלול למעמקי הטרואר הבורגוני.

באוקטובר 2013 הלך לעולמו פאטריק, ובורגון איבדה את אחת הדמויות המוכשרות והאהובות שלה.

Bourgogne Perrières 2017

Bourgogne Perrières 2017

מגפנים בנות כ- 40 שנה ומכרם היושב גבוה יחסית על הגבעה. זהו יין עמוק, עשיר בטעמים, סגור במעט,
עם פרי אדום, סיגליות ועור. שנת הבציר מעניקה לו עומק ופרי מרוכז בעל חיוּת ועסיסיות. נותן תמורה שהיא הרבה מעבר לבורגון ובקלות ניתן ליישנו כמה שנים.
Savigny-lès-Beaune 2017

Savigny-lès-Beaune 2017

מגפנים בגיל ממוצע של כ- 45 שנה ומכרם הממוקם בתחתית המדרון. הטרואר הגירי מעניק ליין אלגנטיות, פרחוניות ורעננות.

שנת הבציר מעניקה לו פרי אדום וכחול בעל עסיס רך, שובה מפתה, ומאד "פינו נוארי", לצד אדמתיות ותבלינים. כמה קל לשתות אותו...

Savigny-lès-Beaune Grands Liards 2018

Savigny-lès-Beaune Grands Liards 2018

שליש מהגפנים בנות כ- 75 שנה... וגם היתר לא צעירות... מטרואר גירי עם הרבה חצץ. ניחוחות וטעמים אדמתיים בשילוב שובה של פרי
אדום וכחול מרוכז, עמוק ומפתה, עור ופרחים. הטאנינים בנויים אך מלאי עסיס וטעם והגמר מפתיע באורכו. וילאז' נפלא עם פוטנציאל התיישנות.
Savigny-lès-Beaune 1er cru Fournaux 2018

Savigny-lès-Beaune 1er cru Fournaux 2018

מגפנים בנות כ- 50 שנה. יין אלגנטי המשלב עוצמות טעמים, עומק ומורכבות.
פרי אדום וכחול עז, רענן ושופע חיוּת, מלווה באדמתיות, פרחים, עור ופרוות חיות. טאנינים מלאי עסיס ואנרגיה ופוטנציאל התיישנות מעולה.
Bourgogne Champlains 2018

Bourgogne Champlains 2018

בורגון רציני, מלא טעם, מורכבות ועומק. שילוב של פרי לבן רענן ומלא אנרגיה עם מינרליות בולטת, קש, אגס חום, פרחוניות ובושם דבשי.
זהו יותר יין רציני לארוחה מאשר יין אפריטיף קל... משגע.

יינות אדומים

190Bourgogne Perrières 2017
220Savigny-lès-Beaune 2017
250אזלSavigny-lès-Beaune Grands Liards 2018
330אזלSavigny-lès-Beaune 1er cru Fournaux 2018

יינות לבנים

160Bourgogne Champlains 2018

הדפס
דרונט בניית אתרים